Kıs Günesi Forum
Ziyaretçi lütfen kayıt ol veya giriş yap.....
Kıs Günesi Forum
Ziyaretçi lütfen kayıt ol veya giriş yap.....
Kıs Günesi Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kıs Günesi Forum

Kıs Günesi Forum

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yasemin Ergene

YazarMesaj
Elif
Admin
Admin
Elif

Yasemin Ergene Empty
MesajKonu: Yasemin Ergene   Yasemin Ergene EmptyC.tesi Haz. 06, 2009 4:52 pm

Almanya'da doğmuştur. Lise öğrenimine kadar Tekirdağ Mürefte kasabasında yaşadı.Şu anda İstanbulda yaşıyor.15 yaşında Elit Model Look yarışmasına katılarak Gaye Sökmen ajansa Bağlandı.İlk 10'a kaldı.Bu dönem içinde ilk reklamla işe başladı.aynı zamanda Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde Tiyatro eğitimi aldı.Müjdat Gezen'in vesilesi ile ilk Koçum benim dizisinde rol aldı.
http://kisgunesi.eniyiforum.net
Elif
Admin
Admin
Elif

Yasemin Ergene Empty
MesajKonu: Geri: Yasemin Ergene   Yasemin Ergene EmptyC.tesi Haz. 06, 2009 4:52 pm

yasemin ergene röportajı
Yasemin ergene:Seyirci mutlu aşkı sevmiyor

Yaz dizisi olarak başlayan seyirci ilgi gösterince yaz-kış süren aşk oyunu dizisinin başrol oyuncusu yasemin ergene dizideki rol aşkı yüzünden gerçek hayattaki aşkının bittiğini söyledi.45. bölümle sezon finali yapıp yaz tatiline çıkan aşk oyununun yıldızı ergene bir aylık tatilinin ardından dizi çekimlerine kaldıkları yerden başlayacaklarını anlattı.aşk oyununun kanserle savaşan ekini ergene ile konuştu.
.. aşk oyunu bir aşk öyküsüydü.Sonradan içine mafya girdi senaryo reyting kaygısı yüzündenmi bu hale geldi?

Evet öyle birşey oldu bizim dizimiz aşk komedi dram kısaca herşeyi barındırıyor.gerçi mafyavari işlerin olması pek gerekmiyordu ama senaristler öyle uygun görmüş belki diziye heyecan katmak istemiş olabilirler ama bunlar dozunda oluyor bazı hayranlarımızdan tepki gelsede seyircimiz yinede merak ediyor halkımız ne olursa olsun beğeniyor çünkü halkımız mutlu aşkı sevmiyor

..Hayranlarınız dizide saçlarınızı kazıttığınızı düşünüyor ssizi uzun saçlı gördüklerinde ne tepki veriyorlar?

Şuanda kaynak yaptırdım ama dizide saçlarımı kazıtmadım ameliyattan çıkmış halimle saçlarım kazıtılmış duruyor ama saçımı kestirmedim yapılan makyajla sanki saçlarımı kesirmiş gibi göründü başımda bıne vardı birçok insan saçımı kestirdiğimi düşündü hayranlarım ilk gördüklerinde şaşırdılar ''ne çabuk uzadı saçlarınız'' diyenler oldu kestirmeyi düşünmdüm ama ajansım izin vermedi
.. dizide rol gereği cefakar bir anne olduğunuz için sürekli ağlıyorsunuz bu zor oluyormu?

Senaryoyla öylesine bütünleştim ki ağlama sahneleri geldiği zaman göz yaşartıcı ilaç kullanmadım hepsinde kendim ağladım senaryoyu okumaya başlayınca bile ağlıyorum dizinin başında bu kadar duygusal değildim ekini gerçek sanıyorum onun yaşadığı duyguları gerçekten yaşıyorum ve kendimi kaptırdım.aile özlemi veya kardeşimin askerde olmasıda beni etkilemiş olabilir ağlama sahnelerinde hep ailemi hep kardeşimi düşünüyorum eskiden annem de ''anneolunca anlarsın'' derdi ve annemi daha iyi anladım gerçek hayatta da bir erkek çocuk istiyorum şuanda bu dizi benim için prova oluyor

..Evlenmeyi düşünüyormusunuz?

Evlenmeyi isterim bir ilişkiye başladığım zaman da evlenmeyi düşünmeden başlamak istemem bir ilişki yaşıyorsun ve her iki tarafından aklında evlilik yoksa o ilişki biter ve başka bir ilişki başlar bu böyle otuz kırk kişiyi bulur ben evliliği düşünmediğim bir ilişkiyi yaşamak istemem kısmetse 25-26 yaşında evlenmeyi düşünüyorum

..Parmağınızdaki yüzük nedir?

Sette sarpla ekinin evlilik yüzüğü.bu benim kendi yüzüğümdü dizide bir yüzük gerekiyordu ve kullandık gerçek alyans .

DİZİDEKİ AŞK,AŞKINI BİTİRDİ
..şuanda hayatınızda biri varmı?

Hayır yok ayrıldım

..neden ayrıldınız?
Kimi açık görüşlü olur kimi dar görüşlü... kimileri çok kıskanır kimileri ise güvendiği için kıskanmaz benim o zaman hayatımda olan kişi bana güvenmediği için kıskanıyordu bana neden güvenmediğini anlamadım ben olsam bende kıskanırım ama ben işimi yapıyordum dizide beni başka biriyle öpüşürken yada senaryo gereği yatakta başkası ile görmesi belki ters geldi ayrıldık.

.. hayranlarınızdan size nasıl tepki geliyor?

İlk başlarda sarpı üzme diyorlardıekine kötü biriymiş gibi bakıyorlardı ekin anne olduktan sonra kadınlar biraz daha yakın davranmaya başladı.hasta oluncada ölme iyileş diyorlar diziyle o kadar içiçe olmuşlarki bizi canlandırdığımız karakterlerle bütünleştiriyorlar

TEKİRDAĞ'DA HER YERE PATEN İLE GİDERDİM

.. istanbula taşındıktan sonra en çok neyi yapmayı özlediniz?

Ben tekirdağda iken paten kaymayı çok severdim saat 12.00 evden çıkardım akşam 20.00 da eve gelirdim her yere paten ile gidip gelirdim ama istanbulda paten kullanmak mümkün değil tekirdağa gidince paten kayıyorum

..Popüler olmanızın artısı ve eksisi varmı?

En çok banka kuyruklarında işe yarıyor artık sıra beklemiyorum direkt beni ön sıralara alıyorlar(gülerek )zararlı yönleri de var bu hayranlarımı istemeden kırma anlamında moralim bozuk olduğu zaman hayranlarımla elimden geldiğinde sıcak davranmaya çalışıyorum ama istemeden soğuk oluyorum...

..Dizinin sonunun nasıl bitmesini isterdiniz?

Mutlu sonla bitsin istiyorum..
Elif
Admin
Admin
Elif

Yasemin Ergene Empty
MesajKonu: Geri: Yasemin Ergene   Yasemin Ergene EmptyC.tesi Haz. 06, 2009 4:53 pm

Keremcem'le aşk yaşamadık

Yasemin Ergene oyunculuk konusunda ise iddialı: "Kendime, kendimden başka bir rakip görmüyorum."

Son dönemde "Doktorlar" dizisindeki rolüyle izleyici karşısına çıkan Yasemin Ergene, oyunculuk konusunda iddialı konuştu. "Kendime kendimden başka rakip görmüyorum. Bence herkes kendine göre başarılı ve herkesin farklı bir tipi var" diyen Ergene, Keremcem'le aşk yaşadığı iddialarıyla ilgili ise şunları söyledi: "Keremcem ile aşk yaşamadım. Bu olay hep gündeme geldi, hep yok dedik ama bir türlü anlatamadık."

Kendimden başka rakibim yok

"Doktorlar" dizisinin güzel oyuncusu Yasemin Ergene, Hello! dergisine verdiği röportajda, mütevazı bir hayatının olduğunu, lüzumsuz yere para harcamadığını ve fazla lüksünün olmadığını söyledi. Ergene oyunculuk konusunda ise iddialı: "Kendime, kendimden başka rakip görmüyorum."

n Öncelikle biraz kendinizden bahseder misiniz?

- 22 Ocak 1985 Hamburg doğumluyum. Üç yaşındayken ailemle birlikte Mürefte’ye (Tekirdağ’da bir kıyı kasabası) temelli dönüş yaptık. Liseye kadar orada okudum. 17 yaşımda İstanbul’a anneannemin yanına geldim. Hálá beraber yaşıyoruz. Bu arada Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne gidip tiyatro eğitimi aldım. Gaye Sökmen Ajansı’na kaydoldum. Babam sülük ihracatı yapıyor. Değişik bir meslek farkındayım. Ama tıpta yararlı bir hayvandır kendileri. Annem ise ev hanımı.

n Şov ve sinema dünyasına nasıl adım attınız?

- 15 yaşımda Elite Model Look yarışmasında ilk 10’a girdim. O sırada Mürefte’deydim. İlk elemelere çağrıldım. Annemle İstanbul’a geldik, yarışmaya seçildim ve o vesileyle Gaye Sökmen Ajansı’na bağlanmış oldum.

n Nasıl bir güzellik anlayışınız var?

- Benim için güzellik aynı zamanda doğallıktır. Doğal olmayı seviyorum ve eminim ki doğal olan herkes daha güzeldir. Makyajın arkasına sığınmak kendini kandırmaktır. Çirkin insan yoktur. Herkes dört dörtlük değildir ama çekici ve güzel bir yerleri mutlaka vardır. Ben kendimi beğeniyorum ama, aman aman güzel bulmuyorum.

n Kendinize ne kadar güveniyorsunuz?

- Kendime sonsuz güvenim var. Yaptığım işte iddialıyım ama her zaman amatör ruhla çalışıyorum. Böyle yaptığım zaman öğrenecek çok şeyin olduğunu görüyorum. Hiçbir zaman ’oldum’ demedim, demem de. Çünkü diyenler her zaman yerinde sayar.

n Hangi yönünüzü törpülemek isterdiniz?

- Çok duygusal bir yapıya sahibim. Bu yönümün biraz daha azalmasını istiyorum. Ancak bu durumun işime yararı çok oluyor. Dizilerde genelde duygusal kızı canlandırdığım için bayağı rahat oluyor.

n Boş zamanlarınızda neler yapıyorsunuz?

- Ailem buradaysa zamanımı onlarla beraber geçiririm. Eğer bir gün boşsam o gün bol bol uyurum. Uyandığımda da yapmam gereken işleri hallederim.

n Sık sık aşık olan biri misiniz?

- Aşk anlatılmaz yaşanır... Ben çok zor aşık olurum. Bugüne kadar bir kere aşık oldum. İlk gördüğünde, karşısında heyecandan duramıyorsan ve bir sene sonra da aynı heyecanı hissediyorsan işte o zaman aşıksındır. Aşk olması gereken bir şeydir ama karşılıksız olduğu zaman da acı veriyor olsa gerek.

n Keremcem ile bir dönem aşk yaşadınız. Başaramadığınız şey ne oldu?

- Bunu hep söylüyorum, Keremcem ile aşk yaşamadım. Bu yüzden başaramama gibi bir durum söz konusu değil. Bu olay hep gündeme geldi, hep yok dedik ama bir türlü anlatamadık.

n Yeni projeleriniz var mı?

- Yazın belki bir sinema filminde rol alabilirim.

n Televizyonda oldukça fazla genç oyuncu var. Nasıl bir rekabet ortamı içindesiniz?

- Kendime, kendimden başka rakip görmüyorum. Bence herkes kendine göre başarılı. Herkesin farklı tipi var. Dizilerde de farklı karakterler var ve bu yüzden çatışma olmuyor.

n Peki, siz hangi oyuncuları beğeniyorsunuz?

- Meltem Cumbul, Çetin Tekindor ve Özgü Namal’ı çok beğeniyorum.

n Hayalleriniz arasında şu aşamada neler var?

- Beni zedelemeyecek yere kadar gelmek isterim. Eğer bu bir sene sonra olacaksa da şu anki konumumda durmayı yeğlerim.

Hiç lüksüm yok

n En çok neden nefret edersiniz?

- Herkes gibi yalana asla tahammülüm yok. Kimse yalanı sevmez ama ortalık yalan dolu.

n Nasıl bir yaşantınız var?

- Benim lüksüm yoktur. Herkes gibi evden işe, işten eve gidip gelen biriyim. Çok nadir, haftada bir dışarı çıkarım. O da gece gezmesi değil, gündüz bir şeyler içmek için olur.

n Hayatta asla neyi yapmazsınız?

- Başkası için asla ailemi ikinci plana atmam, onlardan vazgeçmem.

n Modayı takip ediyor musunuz?

- Moda bana yakışandır. Pahalı giyinmem, lüzumsuz yere para harcamayı sevmiyorum. Çünkü para kolay kazanılmıyor.
Elif
Admin
Admin
Elif

Yasemin Ergene Empty
MesajKonu: Geri: Yasemin Ergene   Yasemin Ergene EmptyC.tesi Haz. 06, 2009 4:53 pm

YASEMİN ERGENE RÖPORTAJI
Doktorlar dizisnin çaylak doktoru ela rolündeki yasemin ergene,yaz boyu gelen dizi tekliflerini doktorlar için reddettiğini söyledi,Ergene(bu benim prensibim değil) dedi.
Dizide canlandırdığı ela karakteri ile iilgili yasemin ergene şunları söyledi:doktorluk mesleğinin sıl zorluklarıyla karşılaşan öncelikle getir götür işlerine bakan biriyiz.ela, bu sezonda hem ağlatacak hem güldürecek hem de aşkını doludizgin yaşayacak dedi.
Yaz boyunca dizinin fanatik izleyicilerinin soruları ile karşılaştığını da anlatan ergene,(ameliyat hanedeki patlama sonucunu herkes merak ediyordu,bu yüzden yaz boyunca beni sıkıştırdılar NE OLACAK diye.Fakat senaryoyu bilmediğim için kimseye bişey söyleyemedim.
ARTIK DOKTOR OLMAK İSTEMİYORUMM
Gelen teklifleri de diziye devam etme kararı aldığı için reddettiğin anlatan ergene,Ben iki işte birden çalışmak istemiyorum.Bu dizi benim için yeterli.Her şeyimle Doktolrlar a yoğunlaşıyorum,İki dizide oynamak benim prensibim değil.Ancak bu dizi bittiği zaman teklifleri değerlendireceğim.dedi
Doktor olmayı HAYAL ETTİĞİM ANLAR OLMUŞTU.ŞİMDİ oyunculuğu seçmemin verdiği şansla bu mesleğin kıyısından da olsa inceliklerini öğreniyorum.Fakat daha önce doktor olmayı istememe rağmen artık bu mesleğe çok sıcak bakmıyorum.Çünkü çok büyük sorumluluklar taşıyorsunuz ve bu hiç kolay bir iş değil şekline konuştu.
Elif
Admin
Admin
Elif

Yasemin Ergene Empty
MesajKonu: Geri: Yasemin Ergene   Yasemin Ergene EmptyC.tesi Haz. 06, 2009 4:54 pm

O pişmanlık bana yeter
Gözde YILMAZ

Şöhreti "Aşk Oyunu" dizisi ile yakalayan Yasemin Ergene, bir erkek dergisine verdiği pozlardan büyük pişmanlık duyduğunu ve artık daha dikkatli adım attığını söyledi: "Benim cüretkar bir karakteri canlandırmayacağımı, bazı kurallarım olduğunu herkes bilsin. Geçmişte verdiğim pozlardan büyük pişmanlık duydum. Bir daha pişman olmak istemiyorum."

Şöhreti "Aşk Oyunu" dizisiyle yakalayan Yasemin Ergene, şu sıralar yeni projeler peşinde... Keremcem’in diziden ayrılmasından sonra eski popülerliğini kaybeden "Aşk Oyunu"nun yayından kaldırılması üzerine gelen teklifleri incelemeye başlayan genç oyuncu, "Eskiden verdiğim pozlardan çok pişmanım. Artık pişman olacağım hiçbir işe imza atmam" diyor.

nce reklam çekimleri, daha sonra da "Çocuğun Var Derdin Var" isimli projede yer aldınız ama biz sizi "Aşk Oyunu" ile tanıdık...

- Bu dizi benim bir yerlere gelmem için başlangıç oldu. İnsanın hayatında dönüm noktaları olur ya, bu da böyle bir süreçti. Bana oyunculuğun zor bir meslek olduğunu öğretti. Emek isteyen ve sevmeden yapılamayacak bir iş...

n Oyunculuğun zor, ama "Aşk Oyunu"nda canlandırdığınız karakterin de bir o kadar kolay olduğunu söylüyorsunuz. Nasıl oluyor bu?

- Evet... Çünkü Ekin, bana yakın bir karakter. Eğer ben neşeli, kıpır kıpır biri olsaydım, zorlanabilirdim. Oysa Ekin gibi içine kapanık biriyim.

n Oyunculuk yapıyorsunuz ve "İçime kapanığım" diyorsunuz. Bu bir çelişki değil mi?

- Aslında tam olarak öyle de denilmez. Benim insanlara yakın olabilmem için zaman geçirmem lazım. Arkadaşlarım beni ilk gördüklerinde, "Ne kadar suratsız, biz bununla anlaşamayız" diyorlarmış. Daha sonra da sadece dış görünüşümle alakalı bir durum olduğunu anlıyorlar.

n "Aşk Oyunu" bitti. Değerlendirdiğiniz yeni projeler var mı?

- Evet. Olabildiğince seçici davranıyorm. Çünkü insanlar beni sevdi. Yeni başlayacağım proje iki bölüm sonra yayından kalkabilir. Bunun için projeleri Gaye Sökmen’le birlikte değerlendiriyoruz. Anlayacağınız ince eleyip sık dokuyoruz.

n İzleyiciyi şaşırtmak adına sivri, daha sert karakterler canlandırmak ister misiniz?

- Hayır, açıkçası bunu tercih etmiyorum.

n Oyunculuk sanatında iddialı mısınız?

- Öncelikle şunu söyleyeyim, ben oyuncu değilim. Sadece bu işi yapmak istiyorum ve daha yolun başındayım. Ama tabii ki mesleğim olarak görüyorum; zaten sevmeyen bu işi yapamaz.

n Yeni projelerinizde de kendi sesinizi kullanmayacak mısınız?

- Eskiden çok hızlı konuşuyordum. Şimdi ilk geldiğim zamanlara göre yavaşım ama hálá yeterli değil. Kısık sesle oynadığımız için sesimi duymuyorum. Seslendirme yaparken de bu benim oyunculuğumu düşürüyor.

n Oyunculuğunuzu geliştirmek için neler yapıyorsunuz?

- Setlerde tecrübe ediniyorum. Film izliyorum, farklı karakterdeki insanların oyunlarını defalarca izliyorum. Okula gidersin, hocaların anlatır ama sette her oyuncu senin hocan gibi! Bu da bizim için avantaj.

Benim kurallarım var

n Kendinizi izlerken çok özeleştiri yapar mısınız?

- Hatalarım oluyor ve tabii ki eleştiriyorum, düzeltmeye çalışıyorum. Eski projelerimi izlediğim zaman da çok hata buluyorum. Eminim bu oyunumu beş yıl sonra izlesem ’olmuş’ dediğim yerlerin bile eksik olduğunu anlayacağım.

n ’Türkan Şoray kuralları’nın sizin için de geçerli olduğunu söylemiştiniz. Bu konuda kararlı mısınız hálá?

- Kesinlikle... Cüretkar bir karakteri oynamayacağımı herkes bilsin. İleride pişman olmamak için böyle bir şey yapmak istemiyorum. Ailemin sıkıntı çekmesini istemem.

n Peki, eskiden verdiğiniz çıplak fotoğraflarınız için aynı şeyi söylüyor musunuz?

- Zaten onların çok büyük etkisi var bu kararı almamda! O pozlardan çok büyük pişmanlık duydum.
Elif
Admin
Admin
Elif

Yasemin Ergene Empty
MesajKonu: Geri: Yasemin Ergene   Yasemin Ergene EmptyC.tesi Haz. 06, 2009 4:54 pm

Yasemin Ergene Röportajı

Diziler.com : Son oynadığınız iki dizide de iki saygın mesleği oynuyorsunuz, gerçek hayatta hangisini olmak isterdiniz?

Yasemin Ergene : Küçüklüğümden bu yana oyuncu olmayı hep istedim. Ama başka meslek seçme durumunda kalsaydım tabii ki avukatlığı seçerdim.

Diziler.com : Diziler, reklamlar derken özel hayatınıza zamanınız kalmıyor, en çok neyi özlüyorsunuz?

Yasemin Ergene : Tekirdağ’ı çok özlüyorum, ayrıca ordayken bir çok sporu yapardım; örneğin kayardım. Fakat şimdi dinlenmeye bile vakit bulamıyorum.

Diziler.com : Peki, İstanbul sizce nasıl bir şehir?

Yasemin Ergene : İlk başta gelirken çok korkmuştum. Kimseyi tanımıyorum, çok büyük bir şehir, ne yaparım diye... Ama annem sağ olsun hep bana destek oldu, “korkma şöyle olacak, böyle olacak” gibi telkinler verdi, rahatlattı. Gerçekten de dedikleri çıktı, şu anda alıştım.

Kutsi Röportajı

Diziler.com : Siz bir ses sanatçısısınız, böyle bir rol teklif edildiğinde şaşırdınız mı?

Kutsi : Elbette şaşırdım, sonuçta hiç sahne deneyimim yoktu.

Diziler.com : Kabul etmenizdeki etken ne oldu?

Kutsi : Öncelikli olarak böyle saygın bir mesleği oynayacağım için kabul ettim. Ayrıca doğru kararlar doğru zamanlarda verilir. Ben de doğru bir karar ve doğru bir zaman olduğunu düşünerek kabul ettim.

Diziler.com : Oyunculukta zorlandınız mı?

Kutsi : Zorlandım, fakat oyuncu koçumuz çok iyi… Ayrıca ekip arkadaşlarımız da iyiler. Yönetmenimiz harika! Hepsi bir araya gelince oyunculuk biraz kolaylaştı.

Diziler.com : Peki, bundan sonra müzik mi oyunculuk mu diye sorsak?

Kutsi : Tabii ki müzik olurdu. Ben bir müzisyenim ve bunun için de eğitim aldım. Ayrıca üçüncü bir albümümün hazırlığını da yapıyorum. 9 tane bestenin söz ve müziği bana ait bu albümde. Müziğe ara vermek ya da bırakmak gibi bir düşüncem yok.
Elif
Admin
Admin
Elif

Yasemin Ergene Empty
MesajKonu: Geri: Yasemin Ergene   Yasemin Ergene EmptyC.tesi Haz. 06, 2009 4:55 pm

Yaptıkları
Sinema Filmleri :
2003 Vizontele Tuuba
2004 Hırsız Var
Dizileri :
2002 Koçum Benim TRT Bitti
2004 Çocuğun Var Derdin Var TGRT Bitti
2004 Ah Be İstanbul KANAL D Bitti
2005 Aşk Oyunu KANAL D / ATV Bitti
2006 Doktorlar SHOW TV Devam
Reklam :
Sayısız TV Reklamları
Elif
Admin
Admin
Elif

Yasemin Ergene Empty
MesajKonu: Geri: Yasemin Ergene   Yasemin Ergene EmptyC.tesi Haz. 06, 2009 4:56 pm

Yasemin Ergene Evleniyor!
Yasemin Ergene'nin Kalbini Çalmak İçin Rusya'dan Uçak Dahi Kiralayan Pahalı Hediyeler Alan Ünlü İş Adamı Tuncay Özilhan"ın Oğlu İzzet Özilhan, Doktorlar Dizisinin Güzel Oyuncusu Yasemin Ergene ile Mutlu Sona Yaklaşıyor.

Son olarak Ergene"nin hakkında çıkan Keremcem ile birlikte olduğu dönemde Özilhan ile de aşk yaşadığı haberleri çıkması gündeme bomba gibi düşmüş, Özilhan"da daha sonra ünlü oyuncu ile yollarını ayırmıştı.
Bu ayrılağa dayanamayan Özilhan tekrar Ergene"nin kalbini çalmayı başarmıştı.

Özilhan ailesinin onay vermesi ile ilk olarak nişanlanan ve yaz aylarında evlilik kararı alan Ergene ve Özilhan çifti önceki gece soluğu Balmumcu"da bulunan Tao Lounge kulüpte aldı.

Yasemin Ergene
1 sayfadaki 1 sayfası